Dijital Reklam ile Markanıza Nasıl Katkı Sağlarız?


Markalar ve işletmeler web sitelerini üst sıralarda sabit tutmak için SEO ve anahtar kelime çalışmaları gibi yöntemler kullanabilir. Bu yöntemler dışında, Dijital Reklam da faydalı bir alternatiftir. Ancak çoğu işletme ve marka yöneticileri reklam kampanyalarına yüksek meblağlar yatırmasına rağmen hedeflediği kazancı elde edememektedir.

Webikok ekibi olarak, siz değerli müşterilerimize hedef kitle analizi yaparak minimum maliyet ile maksimum dönüşüm geliri elde etmeyi garantiliyoruz. Arama Motorları Pazarlama, Google ADS, Instagram ve Facebook gibi platformlarda markanızı en iyi şekilde tanıtarak ürün ve hizmetlerinize talep artıracak kampanyalarla, markanızda fark yaratacak dijital pazarlama stratejisini sunuyoruz.

dijital reklam desteği

Neden

Dijital Reklam?

Dijital reklam, hedef kitleye ulaşmanın etkili ve ölçülebilir bir yolu olarak marka bilinirliğinizi artırır ve işletmenizin büyümesine katkı sağlar. Reklam performansını takip ederek stratejilerinizi optimize edebilir ve yatırım getirisini artırabilirsiniz.

Instagram Reklamları

Günlük ortalama 4,2 milyar beğeni alması ve 500 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla Instagram, markanızı tanıtmak için önde gelen bir platformdur. Hesabınızın en aktif günü, saati ve hedef kitlenizin istatistiksel verilerini kullanarak reklam kampanyanızı entegre ederiz, böylece markanız hem arama motorlarında hem de Instagram’da öne çıkar.

Facebook Reklamları

Facebook, dünya genelinde 2,93 milyar aktif kullanıcıya sahip en büyük sosyal ağlardan biridir. Markanızın yeni kitlelere ulaşmasına yardımcı olmak için Facebook reklamlarını kullanırız. Hedef kitlenizi belirler ve yaratıcı, uygun maliyetli reklam kampanyalarıyla dönüşüm oranınızı artırırız.

Google Reklamları (ADS)


Google, %92 kullanım oranıyla markanızın bilinirliğini artıran en popüler arama motorudur. Anahtar kelime çalışmalarımız web sitenize kesin dönüşümler sağlar ve hedef kitlenizin özelliklerini analiz ederek doğrudan müşterilere ulaşmanıza yardımcı oluruz.

Arama Motoru Pazarlama

Yandex ve Bing gibi arama motorları, web sitenizdeki trafik akışını artırır. Düşük maliyetli reklamlarımızı esnek şekilde düzenleyerek kampanyalarınızı optimize ederiz. Anahtar kelimeleri ve sektör trendlerini analiz ederek en uygun dijital reklam stratejisini oluştururuz.

Hızlıca Fiyat Teklifi Alın

Dijital Reklam Sıkça Sorulan Sorular

Ürün ve hizmetlerinizi, internet üzerindeki yeni kitlelere veya mevcut müşterilerinize ulaştırmayı amaç edinen ve belirli bir bütçeyle oluşturulan reklam kampanyalarıdır.

Dijital reklamlar; hedef kitlenizi yaş, medeni durum, cinsiyet vb. spesifik kriterlere ayırarak dönüşüm almanızı kolaylaştırır. Reklam kampanyası sırasında değişiklik, güncelleme ve düzeltme yapmak mümkündür, böylece bir reklamda sabit kalmak zorunda kalmazsınız.

SEO ve dijital reklamların ortak temel amacı marka ve hizmetlerinizin bilinirliğini artırmaktır. SEO, bunu ücretsiz yapma imkanı sunarken kesin sonuç almak için minimum 4-6 ay gibi bir süreye ihtiyaç duyarsınız. Dijital reklamlarda ise belirlediğiniz hedefleri uygun bütçe ile SEO’ya kıyasla daha kısa sürede tamamlarsınız.

  • Sosyal medya reklamlarınızı oluşturmadan önce profilinizdeki eksikleri gideririz.
  • Her arama motoruna ayrı olmak üzere farklı anahtar kelime çalışmaları yaparız.
  • Reklam kampanyalarınızı her gün düzenli olarak takip ederiz.
  • Reklam kampanyalarınızdaki verileri haftalık ve aylık olarak raporlarız.
  • Reklamlarınızı ilgi çekici, yaratıcı ve bilgilendirici şekilde tasarlarız.
  • Minimum maliyet ile maksimum kazanç elde etmenizi sağlarız.
  • Hedef kitlenizi ayrıntılı ve dönüşümünüzü artıracak şekilde belirleriz.

Hayır değilsiniz, ancak dijital reklamlar ile e-ticaret sitenizde sunduğunuz ürün ve hizmetleri hedef kitlenize daha hızlı ulaştırmanız mümkündür.

Bilinenin aksine sadece satışlar düştüğünde değil, işletmenizin altın çağında da reklam kampanyalarına başvurmalısınız. Reklam kampanyaları, yeni bir ürün veya hizmet satışına başlayacağınız zaman tanıtım amaçlı olarak da oluşturulabilir. Reklam kampanyaları oluşturmak için nedenlerin ve zamanın sınırı yoktur. Önemli olan ne zaman olduğu değil, reklam kampanyalarınızın kim tarafından ve nasıl yönetildiğidir.

Son Yazılarımıza Göz Atın

Dijitale profesyonel adım atın!

Scroll to Top